antique

Poptávka starožitností

Vážení zákazníci, starožitnosti v našem obchodě též vykupujeme. Pokud jste se rozhodli nabídnout nám nějaký předmět k prodeji, děkujeme za důvěru a věříme, že s našimi službami budete spokojeni. Výkup je možný kdykoliv během pracovní doby nebo po telefonické dohodě i mimo pracovní dobu či přímo u Vás. Neúčtujeme žádné náklady ani dopravu. U části starožitností, hlavně obrazů, jsou někdy potřebné znalecké posudky ověřující pravost. Jejich vyhotovení zařídíme. Vykupujeme i celé pozůstalosti. Platíme hotově a ihned.

 

Dále uvádím pro příklad podrobnější rozpis starožitností, o které máme zájem.

 

OBRAZY: českých i zahraničních autorů. Malba na plátně, dřevě, plechu, kartonu apod., i nepodepsané. Krajiny, vesnické scény, interiéry, zátiší, portréty, bitvy, lodě, zvířata, kytice atd. Vykupujeme i obrazy poškozené, potrhané, srolované, silně znečištěné, tmavé, bez rámu apod. Dobře zaplatíme obrazy starých holandských a jiných evropských malířů ze 16., 17. a 18. století. Pro příklad uvádím některá jména malířů, o jejichž díla máme zájem: Alt, Adam, Bauch, Beneš, Barvitius, Blažíček, Bubeníček, Bubák, Brand, Blau-Lang, Brandeis, Blechen, Březina, Boettinger, Brožík, Černý, Čapek, Čermák, Dvořák, Dvorský, Engelmüller, Egger-Lienz, Hynais, Holan, Holý, Hamza, Grund, Garzia y Rodriguez, Grosz, Havelka, Holub, Heintz, Hudeček, Honsa, Chittussi, Jaroněk, Jettel, Jiránek, Jansa, Jakesch, Jäger, Janeček, John, Jutz, Justitz, Kars, Koblasa Kosárek, Kaufmann, Knüpfer, Kalvoda, Kohl, Kavan, Koester, Kirnig, Kuba, Kotík, Kremlička, Kubín, Lada, Langer, Loukota, Lhoták, Lang, Liebscher, Lolek, Lebeda, Larsen, Machek, Marold, Mařák, Mánes, Max, Minařík, Müller, Muzika, Navrátil, Nowak, Novopacký, Naske, Nejedlý, Obrovský, Oliva, Orlík, Preisler, Průcha, Putz, Panuška, Preissig, Radimský, Russ, Ribarz, Slavíček, Schusser, Slabý, Schwaiger, Stuhlmüller, Skramlík, Šetelík, Šimák, Špála, Švabinský, Toyen, Trnka, Thoma, Ullik, Uhde, Ullmann, Uprka, Věšín, Waldmüller, Walde, Zrzavý. Zájem máme i o staré kresby a grafiky.

 

PLASTIKY A RELIÉFY: ze slonoviny, stříbra, bronzu, mramoru i dřeva. Zájem máme o figury z kombinovaných materiálů, tj. slonovina + bronz, dřevo nebo stříbro, a to i silně poškozené a nekompletní. Bronzové plastiky významných českých i zahraničních autorů 19. a 20. století, např. Štursa, Kavka, Kodet, Mařatka, Kocián, Zach, Teresczuk, atd.

 

ŠPERKY: vykupujeme především starožitné zlaté a platinové šperky s brilianty, smaragdy, rubíny, safíry a jinými drahými kameny ve velmi kvalitním provedení. Zájem máme i o šperky s českými granáty, korálem, polodrahokamy a kamejemi a rovněž o řetězy k hodinkám. Vykoupíme též zlaté a stříbrné mince, medajle a vyznamenání.

 

HODINY A HODINKY: závěsné i stolní hodiny bronzové, stříbrné, dřevěné, zlacené apod. Všechny hodiny i hodinky jsou zajímavější a cennější v případě, mají-li na číselníku pohyblivé figurky nebo více malých číselníků, hrací strojek, tvarově zajímavou schránku (hrad, skála ) či jsou nesené postavami lidí, zvířat apod. Zájem máme o hodiny umístěné v obraze. Vykupujeme i rámové hodiny, selské s dřevěnými koly nebo celoželezné. Dobře zaplatíme i poškozené hodiny, samotnou schránku nebo stroj. Zejména kapesní hodinky bicí nebo s více číselníky, oboustranné, hrací nebo s barevným smaltem na plášti. Hledané značky kapesních a náramkových hodinek: Omega, Patek Philippe, Rolex, Schaffhausen, Vacheron Constantin, Audemars Piguet, Moeris, Breitling, Zenith, Laco, Longines, Movado, Universal, Breguet, Bulova, Deutsche Präzisionuhr, D. Uhrenfabrikation, Glashütte. Koupíme též sluneční a přesýpací hodiny a starožitné měřící přístroje.

 

STŘÍBRO: dobře zaplatíme dvanáctiosobní jídelní příbor, svícny, tácy, mísy, cukřenky, celé čajové soupravy i jednotlivé konvice, figury, krabičky na léky a na tabák. Dále vykoupíme plasticky zdobené korbely, poháry a jiné zajímavé nádoby. Máme zájem o předměty z jiných materiálů (slonovina, porcelán) ve stříbrné montáži.

 

PORCELÁN A KERAMIKA: specializujeme se na míšeňský a vídeňský porcelán z 18. století. Vykupujeme porcelánové figurky se značkou zkřížených mečů (Míšeň), Rosenthal, Allach, Prag, Teinitz, Dalwitz, D, NGF, Schlaggenwald, S, FM, FR,CF, Eich.,TK, PS, AN, a to i poškozené a včetně neznačených. Zvlášt dobře zaplatíme secesní míšeňské figurky dětí a od této značky vykoupíme též servisy, svícny, lampy, lustry. Koupíme i jednotlivé talíře, cukřenky, konvice a další předměty, malované nebo s plastickým dekorem, panenky s porcelánovou hlavou a keramické figury např. značky Goldscheider, GK, WW - Wiener Werkstätte, Rozenburg, Zsolnay, Dux, Johnová, HJ, Hummell (všechny typy figur i pošk.) Stará keramika je většinou neznačená a často poškozená. Přesto uvítáme její nabídku, např. korbely, džbány, talíře.

 

SKLO: velmi staré, řezané, malované, čiré i barevné. Barevné sklo z 1. pol. 19. stol. - silnostěnné výrazně barevné sklenice nezvyklých tvarů, sklo napodobující kámen, malované zlatem, stříbrem nebo emailem. Některé zajímavé signatury: Loetz, Richard, Moser, Ars, Gallé, Daum, Laligue, Argy - Rousseau, Argental, apod. Skleněná těžítka sněžící, s motýly, zvířaty apod.

 

ORIENTÁLNÍ UMĚNÍ: starožitný čínský porcelán užitný i figurální. Staré nádoby z rohu nosorožce hladké i zdobené řezbou. Lakované, plasticky zdobené dózy a jiné předměty. Výrobky z jadeitu včetně šperků. Čínské figury, užitné a ozdobné předměty ze slonoviny, rohoviny a bronzu, malované vějíře, závěsné rolovací obrazy nejenom starožitné ale i z padesátých let minulého století. Japonské zbraně, brnění, dřevořezy, slonovinové a porcelánové figurky a další. Totéž z indického a islámského umění.

 

NÁBYTEK: intarzované i nezdobené dýhované komody, sekretáře, skleníky, psací stoly, jídelní soupravy, sofa. V kvalitním provedení v jakémkoliv stavu. Do roku 1840. Bronzové, křišťálové a dřevěné lustry, nejlépe původně na svíčky. Starožitné obrazové a zrcadlové rámy. Paraván s tisky od A. Muchy.

 

ZBRANĚ: vojenské, lovecké, chladné i palné, poškozené, nekompletní, brnění, prachovnice a kuše. I celé pozůstalosti.

 

OSTATNÍ STAROŽITNOSTI: celé sbírky pohledů nebo i jednotlivé do r. 1945. Atlasy map, ptáků, zvířat a květin do r. 1850. Velmi staré knihy. Staré grafiky s pohledy na města nebo s různými loveckými, vojenskými nebo žánrovými výjevy. Staré mosazné dalekohledy, globusy, školní pomůcky - např. teluria apod. Staré hračky. Cínové nebo mosazné nádobí, talíře, mísy, teriny, korbely, konvice. Velmi staré, zdobené nebo neobvykle velké hmoždíře.

 

Děkujeme předem za nabídku a věříme, že budete s našimi službami spokojeni.


 Mapa webu